• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

! TEATR KONSEKWENTNY PRZENIESIONY – WIĘCEJ INFORMACJI POD TYM LINKIEM !

Teatr Konsekwentny w Koneserze

Przez lata Teatr Konsekwentny przyzwyczaił swoich widzów do adresu na Starówce – spektakle wystawiali głównie w Starej Prochowni przy ul. Boleść. Na wiosnę 2012 przeprowadzili się i już odbyło się otwarcie nowej siedziby na terenie dawnej wytwórni wódek Koneser.

Teatr Konsekwentny zajmie budynek, który widzom teatralnym znany jest m.in. ze spektaklu “(A)pollonia”, a fanom muzycznym – z koncertu np. grupy Wojtek Mazolewski Quintet. W holu ma powstać mała scena recitalowa, a w dużej hali stanie mobilna scena i widownia na około 200 osób. Tuż obok mieści się knajpka Czysta Ojczysta.

Teatr Konsekwentny sam o sobie:

Jesteśmy jednym z najstarszych niezależnych teatrów repertuarowych w Warszawie.

Przez te lata zyskaliśmy grono wiernych widzów i wielbicieli. Oczywiście zdarzają się także- zatwardziali przeciwnicy, ale na szczęście rzadziej. Cieszy nas to, że nie ma obojętnych. Wywołujemy emocje, często skrajne, ale i staramy się w każdym spektaklu powiedzieć coś ważnego, o świecie, o człowieku, po prostu o naszym życiu. Sięgamy po teksty i problemy współczesne, nie boimy się wyzwań, nawet tych najbardziej ryzykownych.
W repertuarze teatru znajduje się „Kompleks Portnoya” i kontrowersyjny spektakl „Zbombardowani” Sary Kane, i komediowe „[Ja³] czyli dwa do jednego” Tomasza Jachimka, mroczna „Taśma” Stephena Belbera, tragikomiczny „… i póki śmierć nas nie rozłączy…” czy niemal kostiumowy „Wyrok śmierci na konia Faraona” Jerzego Janickiego, i oczywiście nieśmiertelny przebój (blisko 1000 spektakli!) „Zaliczenie. Lekcja”.
Wszystkie spektakle zdobyły uznanie krytyki i popularność wśród widzów. Nagradzane w stołecznych rankingach ( ***** , czyli koniecznie trzeba zobaczyć dla spektakli „Zaliczenie. Lekcja”, „…i póki śmierć nas nie rozłączy”, „Taśma” w dodatku Gazety Wyborczej „co jest grane”; uznany za HIT w „Wysokich obcasach” spektakl „Kompleks Portnoya”; polecane w dodatku Dziennik Gazeta Prawna „Kultura” spektakle „Taśma”, „Zbombardowani”, „Kompleks Portnoya”), dobre recenzje w tygodnikach „Przekrój”, „Newsweek”, bardzo dobre recenzje i prestiżowe nagrody pisma Teatr i Warszawskie Feliksy dla najnowszego spektaklu „Kompleks Portnoya” i inne.

Niemal od początku istnienia grupy kierunek artystyczny nadaje założyciel i lider Adam Sajnuk. Teatr prowadzi Aldona Machnowska- Góra. Do dziś współtworzą teatr założyciele: Agnieszka Czekierda i Arkadiusz Wrzesień. Oprócz nich na scenie Teatru Konsekwentnego można podziwiać m. in Magdalenę Popławską, Aleksandrę Popławską, Annę Smołowik, Bartka Adamczyka, Jerzego Połońskiego, Tomasza Jachimka. Do reżyserowania spektakli Adam Sajnuk zaprosił także Michała Siegoczyńskiego, Łukasza Kosa i Aleksandrę Popławską.

Nasz klucz do sukcesu? Ciekawie i skrupulatnie dobierany repertuar, wyjątkowy zespół i przekonanie, że to, co robimy jest ważne.

Teatr Konsekwentny

Adres teatru: www.teatrkonsekwenty.pl