W Koneserze powstanie Google Campus!

W dawnej Wytwórni Wódek Koneser powstanie Campus Google.

 

Dlaczego to istotna informacja? Otóż z kilku powodów: to pierwszy Google Campus w Polsce, duże przedsięwzięcie i bardzo prestiżowa sprawa. Warszawa dołączy do listy 3 już istniejących: w Londynie i Tel Avivie.Cieszy fakt, że Google Inc., wybrało na swoją lokalizację właśnie Pragę Północ – oraz piękny i klimatyczny Monopol w Koneserze.

Gooogle ma się wprowadzić do Konesera najprawdopodobniej do końca 2015 roku, do biur o łącznej powierzchni ok 1600m2. Obecnie na terenie całego Konesera prowadzone są prace remontowo – renowacyjne i wielka inwestycja. Monopol zmienia się nie do poznania, tym bardziej wpisze się w klimat nietuzinkowości firmy z Doliny Krzemowej, która bardzo ceni sobie oryginalność i charakter.

 

Czym będzie Google Campus na Ząbkowskiej?

 

Jak czytamy na blogu Agencji Interaktywnej ClearSense, Gooogle Campus to coś na kształt inkubatora przedsiębiorczości – organizacja, która wyławia ciekawe start-upy i pomaga im koncepcyjnie, technologicznie czy też finansowo. Campusy to miejsca, gdzie przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, spotykać się z innymi przedsiębiorcami oraz budować start-upy, które w przyszłości mogą zmienić świat. Warszawski Campus stanie się częścią globalnego programu Google for Enterpreneurs skierowanego do przedsiębiorców oraz wielu innych globalnych startupowych społeczności.

Na liście Big G znajdują się też w planach oddziały w Madrycie, Seulu i Sao Paulo.

Ta inwestycja bez wątpienia przyczyni się do popularyzacji Konesera, Ząbkowskiej i całej Pragi Północ. Obecność Google w okolicy to duży strzał dla Prawego Brzegu i skorzystamy na tym wszyscy.

 

Z dnia by 4dmin jako Aktualnosci

One Response to W Koneserze powstanie Google Campus!

  1. Pingback: Google Campus Warsaw – otwarcie już 17 listopada | Praga Północ