Targowa dla ludzi – inicjatywa Targowa 2.0

Targowa dla ludzi – projekt społeczny i ciekawa inicjatywa

Ciekawy społeczny projekt dotyczący przywrócenia zabytkowego charakteru ulic Targowej i Ząbkowskiej (na jej brukowanym historycznym odcinku) zdobywa coraz to nowych zwolenników. UlicaZabkowska.pl oficjalnie popiera inicjatywę!Projekt został stworzony przez Praskich Społeczników, w tym również przez członków Stowarzyszenia Mieszkańców “Michałów”.

O co chodzi?

Na ul. Targowej idą zmiany. Zamknięta z powodu budowy metra Targowa wkrótce będzie modernizowana. Może stać się autostradą, rozdzielającą prawie całą Starą Pragę od Szmulowizny, podobnie, jak teraz Szmulki oddzielone są od Nowej Pragi ulicą Radzymińską i torami kolejowymi. Może też być ulicą z szerokimi chodnikami, zielenią miejską, przez którą można swobodnie przejść, czy też odpocząć na jednej z parkowych ławek. Wierzymy, że to od nas – mieszkańców Warszawy, zależy jak wyglądać będzie warszawska Praga.

Targowa dla ludzi - Targowa 2.0

Źródło: http://stowarzyszeniemichalow.blogspot.com

Projekt “Targowa dla ludzi” (Targowa 2.0) zrzesza wszystkich, którym zależy na tym, by zmiany szły w kierunku przywracania Targowej jej reprezentacyjnego charakteru. Takiej ulicy, na której każdy czułby się dobrze, jak w „swoim” mieście. Ulicy, przez którą można spokojnie przejść, nie narażając się na ryzyko rozjechania przez 10 000 samochodów.
Prezentowane w projekcie idee będą przybliżały Pragę Północ, jako miejsce do którego się jedzie, nie przez które się przejeżdża (nawet jeśli czasami przejechać trzeba). Nawiązywać będzie także do dawnego wizerunku ulicy, w czasach kiedy Targowa była wizytówką pięknej, warszawskiej Pragi.

Dziś faktycznie z tego stanu niewiele zostało – Targowa jest zaniedbana, rozkopana, zastawiona samochodami i zdecydowanie chadza się nią z konieczności – nie z przyjemności.

Być może jesteśmy w stanie to zmienić?

Poprzyj projekt na Facebooku oraz na jednym z cyklicznych spotkań – więcej na oficjalnym fanpageu “Targowa dla ludzi”

Z dnia by 4dmin jako Aktualnosci

Comments are closed.