Święto Ząbkowskiej 2011

Już w ten weekend, w niedzielę 4 września odbędzie się legendarne Święto Ulicy Ząbkowskiej – znane również jako Dni Ząbkowskiej.
Po raz III, Ząbkowska i Brzeską zaleje rzeka ludzi, a podwórka rozbrzmiewać będą muzyką etniczną kultur całego świata w kultowej już imprezie KULmixTURA.Trzecia edycja Święta Ząbkowskiej i Brzeskiej będzie w tym roku bardziej świętem Brzeskiej – większość atrakcji będzie miała miejsce właśnie na tej ulicy, ze względu na brak możliwości wyłączenia Ząbkowskiej z ruchu (jak w poprzednich latach). Spowodowane jest to ponoć utrudnieniami związanymi z budową nowej linii metra.

Niemniej jednak na Ząbkowskiej też będzie ciekawie.

W tym roku w imprezie KULmixTURA 2011, w podwórkach ulic znajdować się będą “obozy” z kulturą: brazylijską, bałkańską, latynoamerykańską, dalekowschodnią, afrykańską, gruzińską, żydowską, cypryjską, Ainów, perską, arabską, Czeczeńską i wieloma innymi. Impreza zahaczyć ma również o ul. Targową.

W programie: koncerty, degustacje egzotycznych potraw, turniej piłkarski, animacje dla dzieci, jarmark produktów regionalnych,
giełda ofert turystycznych i mnóstwo małych stoisk.

Główna scena imprezy w tym roku ustawiona będzie na ul. Brzeskiej 8.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest pod tym linkiem: Święto Ulicy Ząbkowskiej 2011 – program

Z dnia by 4dmin jako Aktualnosci

Comments are closed.