Spotkanie Wigilijne na Ząbkowskiej – 17 grudnia 2017

Na Ząbkowskiej odbędzie się Praskie Spotkanie Wigilijne – już 17 grudnia!

W niedzielę,17 grudnia, w godz. 13.00-17.00, odbędzie się uroczyste wspólne biesiadowanie w jedynym w swoim rodzaju klimacie świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne Warszawskie Spotkanie Wigilijne po raz pierwszy będzie na ul. Ząbkowskiej.

Jak będzie wyglądała Wigilia na Ząbkowskiej?

Głównym punktem wystroju będzie długi 200-metrowy stół, pokryty białym obrusem i dekoracją z gałęzi jodły. Nad głowami mieszkańców zawiśnie żarówkowa girlanda w stylu retro, uzupełniona lekkimi i zwiewnymi dekoracjami ze wstążek. Na stole będą także śpiewniki, aby wszyscy warszawiacy mogli nie tylko biesiadować, ale także wspólnie kolędować. Wokół namiotów ze stołami zostaną ustawione choinki rozżarzone lampkami świątecznymi. W ich pobliżu pojawią się stare kredensy pełne ręcznie robionych prezentów, wykonanych przez samych mieszkańców podczas cyklu warsztatów „Warszawiacy warszawiakom”.

Ząbkowska będzie zamknięta dla samochodów

Miejsce wigilijnego spotkania będzie dostępne dla wszystkich gości – starszych i bardzo młodych, sprawnych i potrzebujących wsparcia. Pamiętamy również o szczególnych potrzebach mieszkańców z niepełnosprawnościami. Oba wejścia na teren imprezy, tj. od ul. Targowej oraz od ul. Brzeskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły liczyć na wsparcie asystentów.

Co w programie?

  • Jedno wielkie spotkanie mieszkańców
  • 200metrowy stół, nakryty obrusem
  • śpiewniki, wspólne kolędowanie
  • wielu artystów, muzyków i aktorów teatralnych
  • iluminacje i hologram św Mikołaja
  • Wigilijny Opłatek

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Praga Północ

Z dnia by 4dmin jako Aktualnosci, Wydarzenia

Comments are closed.