Nowa inwestycja – Ząbkowska 14 przebudowywana

Ząbkowska 14 – w kamienicy Elżbiety Barbary Podbielskiej powstaje nowa inwestycja

W najstarszej murowanej kamienicy na Ząbkowskiej, pod numerem 14, powstaje nowa inwestycja – budynek mieszkalny, 6-cio piętrowy z lokalami usługowymi na parterze. Powieje świeżością, byle nie ze szkodą dla sąsiednich budynków.

Jak czytamy na stronie wykonawcy (tej samej firmy, która realizowała budowę na Ząbkowskiej 5):

Istniejący budynek frontowy zostanie wyremontowany i przebudowany. Powstaną w nim 2 lokale usługowe idealne na gastronomię, klimatyczny pub, kawiarnię oraz wszelkiego rodzaju sklepy.

W głębi działki zostanie wybudowany 6-piętrowy budynek mieszkalny, w sprzedaży dostępnych mamy 51 mieszkań oraz 2 lokale usługowe.

Póki co z kamienicy została wydmuszka – są ściany frontowe i pozostałości tego, co kiedyś było kamienicą Podbielskiej – wiadomo – inwestycja jest dopiero w początkowej fazie, ale wizualizacje na stronie developera wyglądają przyzwoicie.

Na tę chwilę większość (o ile nie wszystkie ;) lokale wolne – do kupienia! Cen jeszcze nie znamy, ale większości można się dowiedzieć na www.zabkowska14.pl

Fajnie że coś się dzieje, fajnie że nie będzie to dłużej stara, obdrapana i niestety zaniedbana rudera – rewitalizacja ominęła numer 13. Oby przebudowa okazała się dlań łaskawa.

Nie wiem jak Was, ale mnie jedynie delikatnie martwi fakt, iż developer nawet nie wymienił pełnej nazwy historycznej budynku, która raz że jest bardzo istotnym faktem – a dwa, że może świadczyć o podejściu firmy do wartości historycznych :)

Uznajmy jednak, że było to niedopatrzenie.

Z dnia by 4dmin jako Aktualnosci

Comments are closed.