W oparach absurdu

W oparach absurdu: Jeśli jakiś lokal podaje wódkę w “pięćdziesiątkach”, a nie “czterdziestkach” czy “dwudziestkach piątkach” jak większość – to wiedz, że coś się dzieje ;)

W Oparach Absurdu – Ząbkowska 6

W oparach absurdu to miejsce o zaledwie kilkuletniej historii, a już kultowe. Wyróżnia się pod każdym niemal względem: od nazwy, po wystrój, menu, klimat – na wspomnianych “50ml” kończąc.
Niegdyś rozpoznawalne po wielkim kosmatym pająku przyczepionym do elewacji – dziś zachęca fikuśną nagrobkową płytą osadzoną przy drzwiach wejściowych – absurdalnie proste i zapadające w pamięć. Lokal mieści się przy Ząbkowskiej 6 – vis a vis “studni” spod numeru 5.

W oparach absurdu to lokal stawiający na oryginalność, dobrą muzykę (często alternatywną), wielkie wydarzenia małego formatu, koncerty oraz tradycyjną, ginącą powoli a nawiązującą do charakteru Pragi kuchnię.
Zjeść tu można m.in. “nóżki” (tzw. meduzę z lunetą), śledzia, tatara, “cwaniaka” (salceson), serdle i pieroga. Pochłeptać żurek, doprawić smalcem i posłodzić domowym ciastem – swojsko, klawo i nie drogo.
“Promilowo” też jest bardzo dobrze – sporo gatunków alkoholi, piwa i drinków. Wszystkie serwowane z malutkiego i bardzo urokliwego “barku” pod antresolą.

W pamięć zapada nietuzinkowy wystrój knajpki. Można powiedzieć, że W oparach absurdu króluje PRL, Ludwik XXIX, Art Deco i Bauhaus w jednym. Znajdzie się tam też trochę lokalnej “wystawki”. Wszystko połączone i skonfigurowane w ciekawy i pstry sposób, lekko owiane tytułowymi oparami absurdu ;)

Warto wspomnieć również o czwartkowych potańcówkach, które od niedawna są stałym punktem w ofercie lokalu – w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Opary Absurdu to bez wątpienia magnetyczne i ciekawe miejsce. Doskonale wpisało się w charakter ulicy Ząbkowskiej i jest z nią już kojarzone – a na takie zjawisko trzeba ciężko pracować.

Przykładowe ceny w Oparach Absurdu: Piwo 0,5l – od 7zł, 50ml Wyborowej – 8zł, napoje, soki – 5zł, Yerba Mate – 10zł.

Nazwa: W Oparach Absurdu

Adres: Ząbkowska 6
Tel: +48 660-780-319
www.oparyabsurdu.pl
kultura@oparyabsurdu.pl
bar@oparyabsurdu.pl
Godziny otwarcia:
Codziennie, od 12:00 do ostatniego gościa