Caffee Galeria Sztuki

Caffee Galeria Sztuki (Stara Praga) mieści się w odrestaurowanej zabytkowej kamienicy, zwanej Domem Róży Kwiatkowskiej, przy ul. Ząbkowskiej 13.

Miejsce to na Ząbkowskiej nie jest bynajmniej nowe, ale nowa jest jego aktualna forma. Od 1981 roku, w tej prześlicznej narożnej kamienicy znajdowała się pracowania renowacji antyków „Stara Praga”, prowadzona przez Filipa Stanowskiego (aktualnie przeniesiona na ul. Brzeską 6). Dziś, od kilku w zasadzie miesięcy znajduje się tam bardzo urokliwa i klimatyczna kawiarnia, która kusi przechodniów wyglądem jak z obrazka oraz nietuzinkową, eklektyczną aranżacją wnętrza, spotkamy tu bowiem i meble w styl Ludwika XVI jak i okresu Art Deco ;)

Caffee Galeria Sztuki jest ciekawą hybrydą kawiarni&restauracji i galerii starych mebli, które można nabyć w lokalu. Innymi słowy, idąc na kawę czy obiad możesz wrócić do domu z krzesłem lub stolikiem! Warto zaznaczyć, że wszystkie meble są dawnymi meblami w doskonałym stanie (często już odrestaurowanymi).

St.Praga postawiła zdecydowanie na jakość i jest to chyba najbardziej „ekskluzywne” miejsce w najbliższej okolicy. Dopięte na ostatni guzik z wielką dbałością o szczegóły.

Kawa jest tam motywem przewodnim, wiele gatunków i rodzai. Do niej pyszne i słodkie desery, oczywiście wypiekane na miejscu w lokalu. Dużą popularnością cieszą się lunche, inspirowane kuchnią polską i smakami z południa Europy. Lokal oferuje szeroki wybór lokalnych browarów, dobrze skomponowanych win i innych alkoholi.
Przekąsić tam można również świeże kanapki na ciepło i sałatki, ale także śniadanie, obiad czy kolację.

Miejsce to robi wrażenie i jeśli zastanawiałeś się gdzie zabrać dziewczynę, narzeczoną, żonę czy koleżankę – nie szukaj dalej.
Jeśli jesteś zaś samotnikiem z natury – nie przejmuj się – mają tam WI-FI!

Przykładowe ceny w Caffee Galeria Sztuki: Kawa – od 5zł (duży wybór), herbata – 9zł, kanapki – 12zł, świeży sok – 14zł, desery – od 10zł, lunch – 19zł, sałatki – 24zł, makarony – 25zł

 

Nazwa: Caffee Galeria Sztuki

Adres: Ząbkowska 13
Tel: +48 22 619-81-09
www.caffee.stanowski.pl
caffee@stanowski.pl
Godziny otwarcia:
Pn-Czw 10:00 - 22:00
Pt-Sob 10:00 - 23:00
Ndz 10:00 - 22:00