Po drugiej stronie lustra – lokal zamknięty!

!!! Lokal przeniesiony – ul. Jagiellońska 22 !!!

Zastanawiałeś się kiedyś co jest Po drugiej stronie lustra?

Dwóch zakochanych w Starej Pradze przyjaciół.
Dwóch takich, którzy chcą zmienić oblicze tej strony Wisły, zachowując jednocześnie jego charakter. Stworzyli miejsce, w którym chcą nie tylko podawać kawę i piwo, ale także tworzyć coś więcej, promować kulturę.

Tak rozpoczyna się opowieść o nietuzinkowym lokalu na Ząbkowskiej 5.
Po drugiej stronie lustra” to miejsce niemal równie kultowe jak znajdujący się w tej okolicy kiedyś sklep “Dziupla” – oraz jak cały ten odcinek ulicy, gdzie na prawdę sporo się dzieje.

Po drugiej stronie lustra, albo “Lustra” jak mawia się czasem w skrócie, to jedna z trzech knajp mieszczących się w urokliwej, klimatycznej pół-studni Praskiej – pod jednym numerem “5”. Obok znajdziecie tutaj “Króliczą norę” i “Skłot“.

Bez wątpienia jest to miejsce niezwykłe, bardzo urokliwe i – co dobrze o nim świadczy – zawsze pełne.

Lokal mieści się w typowo Praskim, starym budownictwie (wysokie, przestronne pomieszczenia) i składa się z 3 salek – największej wypełnionej stołami, mniejszej z przepięknym barem dębowym ściągniętym aż z Berlina (inkrustowanym orzechem kaukaskim – 400kg wagi!) i kominkiem oraz podpiwniczenia – w surowym, ceglanym wykończeniu.

“Po drugiej stronie lustra” to doskonałe miejsce na kawę, pierwszą randkę, drinka ze znajomymi czy przeróżne, dostępne w menu rodzaje piwa kosztowane do późna, przy sączącej się z głośników muzyce. Wystrój jest w zasadzie domowy. To znaczy o ile ma ktoś w domu tyle stołów i krzeseł ;) Jest gdzie posiedzieć – pufy, sofy, fotele, krzesła i typowe stoliki. Uroku dodaje działający i regularnie palony kominek, który tworzy niesamowity klimat zimą i jesienią. Kapliczka Maryjna, w okół której ustawione są stoliki “ogródka” przypomina o historii i urokach dzielnicy, w której właśnie spędzamy czas.

“Lustra” od czasu do czasu kuszą również różnego rodzaju wydarzeniami, o których w miarę dostępności będzie można poczytać w dziale Aktualności.

Ciekawostką jest dostępny na miejscu “Porter z kija”, czyli ciemne, wyraziste piwo typu Porter lane prosto z beczki – co nie jest zbyt popularne w Warszawie.

Przykładowe ceny w Po drugiej stronie lustra: Kawa – ok 7zł, piwo 0,5l – od 7zł (duuuży wybór, różne ceny), coś ciepłego do przegryzienia to koszt około 10zł – 15zł.

Nazwa: Po drugiej stronie lustra
Adres: Jagiellońska 22
Tel: Paweł +48 600-373-116
     Michał +48 501-048-471
www.po2stronielustra.com
info@po2stronielustra.com