Pausa Włoska – Trattoria, pizzeria

Pausa Włoska – trattoria i Pizzeria – Ząbkowska 5

 

Dlaczego Pausa Włoska jest inna? Wyróżnia ją przede wszystkim właściciel, ale też i pomysł na to miejsce. Otóż lokal prowadzi artysta Czesław Mozil.
To jedna z niewielu prawdziwych włoskich knajp w okolicy, a już zdecydowanie jedyna, która posiada tradycyjny piec opalany drewnem – Italy, baby! Smak, zapach, klimat…

Poza daniem flagowym – zaskoczenia nie będzie: pizzą, zjemy w Pasie Włoskiej również rozmaite włoskie wędliny i sery, tradycyjne sałatki grillowanymi warzywami i kozim serem czy mozarellą. Są też i południowe makarony, ichniejsze mięsa oraz ryby. Innymi słowy – kuchnia nad Wisłą lubiana i uważana. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Numerem popisowym jest tu krem z pomidorów ze świeżą bazylią i domową oliwą, do której przepisu dokładał rzekomo rękę sam Czesław.

 

W lutym 2015 Pausa Włoska przeniosła się do oficyny nowej kamienicy przy ul. Ząbkowskiej 5

Lokal jest większy, nowocześniejszy i zapewne wygodniejszy w prowadzeniu dla samej obsługi. W dawnym lokalu, na Ząbkowskiej 9 mieści się powiązany z Pausą Bal Bar.

Jeśli chcemy zjeść obiad (zupa, danie główne i napój) to będzie nas to kosztowało od 50zł wzwyż.

Trattoria Pausa Włoska by Czesław Mozil to swego rodzaju przełom – kolejny krok ku komercjalizacji i “cosmopolizacji” ulicy Ząbkowskiej. To dobrze. Ząbkowska potrzebuje powiewu świeżości, a Pausa Włoska właśnie czymś takim jest.

Nazwa: Pausa Włoska, trattoria, pizzeria

Adres: ul. Ząbkowska 5 (dawniej Ząbkowska 9)
Www: Pausa Włoska - profil na Facebooku
Tel: 22 618 15 79
Pon - Czw.: 11:00 - 23:00
Pt. - Sob.: 11:00 - 00:00
Niedz.: 11:00 - 23:00