Na-Żarty slowfood burger

Na-Żarty slowfood burger bar & more – Ząbkowska 16

 

Lokal przy Ząbkowskiej 16 gości już w swoich ścianach 3 knajpkę na przestrzeni kilku ostatnich lat. Tym razem, mamy nadzieję że najnowsza (działająca od początku maja 2015) odsłona zagości na dłużej.
Dlaczego?Ano dlatego że jest to miejsce, jakiego na Ząbkowskiej zdecydowanie brakowało!

Przypomnijmy: pod numerem 16 mieściła się przez dłuższy czas restauracja Decoteria. Od sierpnia 2014 zaś, gościliśmy na Ząbkowskiej Bistro MamaLuba. I tak, po kuchni polskiej i mieszanej, następnie po bliskowschodniej – przyszedł czas na coś, co w ostatnich czasach robi oszałamiającą karierę – prawdziwego, slowfoodowego burgera.

Na-Żarty to lokal inspirowany pobytem właściciela w Stanach, podróżami, zachodnią kulturą oraz zajawką na coś kameralnego, otwartego, jakościowego i – choć to zabrzmi kuriozalnie w przypadku wielkiego kawałka wołowego mięsa – zdrowego ;)

Lokal w swoim menu posiada wybór potraw kuchni amerykańskiej (+teksańskiej), meksykańskiej i międzynarodowej – dla każdego coś dobrego. Jednakże, jak zapewnia właściciel Marcin, który już posiada doświadczenie w prowadzeniu knajp, to slowfoodowe burgery są gwoździem programu i to one właśnie, podobnie jak reszta menu, przygotowywane są według oryginalnej receptury Wuja Sama, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek sztucznych i tak bardzo dziś popularnych dodatków.

Na-Żarty to burgery z wołowiny hereford

Burgera mogę zdecydowanie polecić – koniecznie z frytkami, które są na prawdę majstersztykiem. Wołowina hereford robi robotę.
Jednak jeśli lubicie meksykańskie wyzwania – Wasza wizyta w tym miejscu nie może obejść się bez zamówienia zupy chilli con carne i lemoniady – obie te rzeczy dostają 10/10.

Na-Żarty to miejsce na obiad czy przekąskę. Lokal wciąż się rozwija, do poprawy jest zdecydowanie wentylacja knajpki i jej wystrój – o co obiecuje w najbliższym czasie zadbać jej właściciel.

Jedzenie jest na prawdę na poziomie, a przykładowe ceny zadowolą kieszeń zarówno studenta jak i rodzinę z dziećmi:

Burger – od 18zł, Frytki – 7zł, Zupa chili con carne – 13zł, Lemoniada – 7zł

Na-Żarty dysponuje również food truckiem, który gania po mieście w sezonie.

 

Informacje kontaktowe i powstający profil na FB miejsca już wkrótce!