Mucha nie siada

Takie miejsce, że mucha nie siada!

Miejsca nie można przegapić. Raz, że mieści się vis a vis Konesera, a dwa, że z zewnątrz kawiarnia zaprasza ciekawym neonem – rodem z filmów amerykańskich z lat ’70. Neon jest w kolorze “zachodzącego słońca” i na prawdę rzuca się w oczy.

Wnętrze stanowi w zasadzie jedna “izba”, z bardzo prostym, ładnym i kolorowym wypełnieniem, po lewej stronie pokaźny bar, na suficie tkana pajęczyna. Siadamy przy prostych stołach, na krzesłach lub ławach wyłożonych kolorowymi poduchami a’la staropolska wycinanka łowicka. Co ciekawe poduszki te można nabyć pracowni artystycznej obok “Mucha nie siada”. Na zewnątrz stoją trzy stoliczki, wystawiane w ciepłe dni. Jest tu też kącik dla dzieci z malowankami i książeczkami.

Zajrzyjmy do menu. Dla każdego coś dobrego: nieco zupy, trochę dań obiadowych, kilka tostów w ciekawej konfiguracji, smakowite bruschetty, pierożki – i co ważne – osobne dania wegetariańskie (to chyba jedyne miejsce na Ząbkowskiej, gdzie nie trzeba kombinować, aby zjeść coś bez mięsa, kończąc i tak finalnie na sałatce czy frytkach).

Specjalnością Mucha nie siada są rzecz jasna desery oraz szeroka gama oryginalnych napoi gorących. Obsługa poleca sernik z malinami – warto, powala!

Podają tu też pyszną kawę w wielu wariantach (zawsze z rodzynkami i orzechami do poskubania), drinki ze świeżych owoców, koktajle mleczne, margerity (truskawkową i arbuzową), latte ‘na przeziębienie’ z dodatkiem miodu i świeżego imbiru, czy herbatę jesienną – wszystko na prawdę na wysokim poziomie i w rozsądnej cenie.

Mucha nie siada to doskonałe miejsce na popołudniową kawę i niekończące się rozmowy z przyjaciółmi czy dziewczyną. Wystrój sprawia wrażenie przytulności a jedynym, acz nie znaczącym minusem jest dziwny zapach “starego budynku”, dający się wyczuć po wejściu, który tak samo szybko mija jak się pojawia.

W lokalu jest WI-FI, także jeśli jesteś nerdem lub biznesmenem – odnajdziesz się tam :)

Przykładowe ceny w Mucha nie siada: Kawa – od 8zł, herbata jesienna – 9zł, tarta wegetariańska – 16zł, Margerita – 8zł.

Nazwa: Mucha nie siada
Adres: Ząbkowska 38
Tel: +48 501-620-669
www.cafemucha.pl
agata@cafemucha.pl
Godziny otwarcia:
Codziennie, od 10:00 do ostatniego gościa