Łysy Pingwin

Łysy Pingwin mieści się na Ząbkowskiej 11, w kamienicy o nazwie “Dom Icchaka Hersza Jahrmana“. Budynek ma długą i ciekawą historię – podobnie z resztą jak i mieszczący się w nim dziś lokal, który był w pierwszej trójce “pionierów” rozrywki, kultury oraz nocnego życia dzisiejszej Ząbkowskiej.

Łysy Pingwin istnieje od 2001 roku, a w 2006 zmienił właściciela. To miejsce bardzo rozpoznawalne i charakterystyczne – jest swego rodzaju marką, a osoba “zza wielkiej wody” zapytana o knajpy na Ząbkowskiej, w 99% przypadków wymienia właśnie “Pingwina”. Sztuka, film i muzyka alternatywna nie są tam niczym niezwykłym – w zasadzie sprecyzowany profil tego miejsca to trochę klubu, trochę baru, trochę galerii i trochę artystów.

To zdecydowanie miejsce spotkań. Zachęca ciekawe, nowoczesne wnętrze oraz bardzo bogata karta napoi – zwłaszcza piw i innych alkoholi, których Ci tutaj dostatek.
Jeśli szukasz miejsca do “poruszania nóżką” i rozerwania się, to raczej “Pingwin” odpada. Tutaj rozerwać się można jedynie w rozmowie ze znajomymi, w kulturalnym evencie artystycznym, na live-graniu bądź w jednym z dwóch organizowanych przez lokal kin: w ogródku przy kamienicy (wtorek, środa i czwartek) lub na terenie Konesera.

“Łysy Pingwin” bierze też udział w organizacji wielu festiwali oraz wydarzeń kulturalnych na Warszawskiej Pradze. W lokalu dostępne jest też WI-FI.

Przykładowe ceny: Kawa – od 6zł, piwo 0,5l – od 8zł (duży wybór), kanapki grillowane – 13zł, sok – 5zł.

Nazwa: Łysy Pingwin
Adres: Ząbkowska 11
Tel: +48 22 618-02-56
www.lysypingwin.pl
info@lysypingwin.pl
Godziny otwarcia:
Nd-Czw 15:00 - 00:00
Pt-Sob 15:00 - 02:00