Himalaya Momo – lokal zamknięty

Himalaya Momo – pierogi i inne specjały z dachu świata.

Himalaya Momo, zwana też po prostu “Momo” to coś zupełnie egzotycznego, czego Ząbkowska (a nawet i cała Praga) jeszcze nie miała.

W zasadzie nawet Warszawa (ba, Polska!) jeszcze nie została uraczona takimi specjałami, z tak odległych krain.
Himalaya Momo bowiem to mały, bardzo kameralny lokal na Ząbkowskiej 36 (sąsiadujący z kawiarnią Mucha nie siada),  serwujący kuchnię regionalną Nepalu i Tybetu.
To pierogarnia, która serwuje takie specjały jak:

  • oryginalne pierogi “Momo” (z warzywami lub kurczakiem + smakowity sos)
  • dania regionalne Nepal Buthan,
  • dania kastowe Szerpów Newarów,
  • dania Bramańskie

…i parę innych smakołyków, których nazwa jest równie tajemnicza jak i przepis :)

To całkowita rewolucja smakowa i kulinarna – skumulowana w malutkim lokalu, gdzie zapach przypraw sprawia, że  przenosimy się w miejsce pochodzenia tych wszystkich potraw.

Ta mini-jadłodajnia funkcjonuje od maja 2011 i raczy eksperymentatorów kulinarnych na prawdę nietuzinkowymi doznaniami smakowymi – wbrew pozorom łagodnymi i bardzo delikatnymi smakami.

Himalaya Momo to ciekawe miejsce prowadzone przez ludzi, którzy na prawdę pochodzą z tamtych stron. To też dobra alternatywa dla…w zasadzie wszystkiego. Bo prawdę rzekłszy, jak często masz okazję zasmakować w kuchni z Dachu Świata?

Przykładowe ceny w Himalaya Momo: Pierogi Momo – od 14 zł za porcję obiadową, napój bezalkoholowy – 5 zł, przekąską “Papadam” – 3 zł, Danie kuchni Indyjskiej “Butter Chicken” – 20 zł

Nazwa: Himalaya Momo
Adres: Ząbkowska 36 lok 23
www.himalayamomo.com
biuro@himalayamomo.pl
Twitter: http://twitter.com/#!/himalayamomo