Cafe Foto Galeria Klitka

“Klitka” to mini-knajpka, a w zasadzie połączenie mini-kawiarni, mini-galerii i zakładu fotograficznego lub używając bardziej poetycznych słów – połączenie atelier fotograficznego i sztuki użytkowej. Wciąż z dodatkiem “mini” ;)

Miła atmosfera, otoczenie artystycznych przedmiotów, delikatna muzyka w tle…

To malutka i bardzo urokliwa – nomen omen – Klitka, gdzie poza standardowym zdjęciem do paszportu, dowodu i dyplomu, zażyczyć sobie można sesje tematyczne i różne, nie do końca poważne acz zabawne zdjęcia charakteryzowane. Na przykład: przebrać się za pradziadków, zrobić się na „celebrytę”, “tap madl” i wiele innych wersji. Można zamówić reportaż z uroczystości rodzinnej, upamiętnić ślub itp. Co ciekawe i już w zasadzie unikatowe – w Klitce można wykonać na zamówienie najprawdziwsze MONIDŁO (Monidło − rodzaj realistycznego obrazu, portretu namalowanego najczęściej na podstawie zdjęcia ślubnego. Charakterystyczną cechą tego zazwyczaj czarno-białego obrazu są podkolorowania – na czerwono usta i lazurowoniebieskie oczy. Inne detale są retuszowane. Często postaciom domalowywano bardziej kosztowne stroje.). Specjalnością zakładu są również “sesje w prezencie”.

Klitka jako galeria prezentuje również prace mniej lub bardziej znanych artystów z różnych zakątków Polski. Obecnie możesz podziwiać tu z rzeźbę Anny Kowal oraz obrazy Katarzyny Dworznieckiej i Joanny Burdy. Wiele rzeczy można też tam kupić na miejscu.

Ale co dla ciała?

Warto tu zamówić filiżankę kawy lub herbaty, zjeść ciastko lub pyszne lody. Jeśli nie lubisz tłoku, dymu papierosowego i gwaru – tu będzie Ci jak w domu. Bardziej kameralnie już się raczej nie da – ale klimat tego miejsca jest na prawdę magnetyczny.

Nie zabieraj jednak ze sobą zbyt wielu znajomych. W zasadzie jedna osoba towarzysząca już zajmie połowę dostępnych ta miejsc ;) i dobrze! Bo większe kawiarnie i knajpki są tutaj wszędzie. Klitka jest zaś tylko jedna.

Przykładowe ceny: W Klitce nic nie kosztuje więcej niż 10zł.

Lokal nie serwuje alkoholu.

Nazwa: Cafe Foto Galeria Klitka
Adres: Ząbkowska 12
Tel: +48 22 618-83-43
Tel: +48 608-65-99-24
www.klitka.com
galeria.klitka@interia.pl
Godziny otwarcia:
Pn-Pt 11:00 - 19:00
Sob 11:00 - 15:00