Knajpy i lokale

Bary i restauracje na Ząbkowskiej

 

Ulica Ząbkowska tętni życiem. I to życiem na wysokim poziomie intelektualnym, artystycznym i rozrywkowym.
Wiele lokali działających aktualnie na Ząbkowskiej ma już renomę wśród artystów, imprezowiczów i zwykłych ludzi, którzy chcieliby się napić piwa w kulturalnym miejscu. Wiele knajp może się poszczycić regularnymi imprezami, spotkaniami i programem artystycznym.

Na Pradze panuje klimat. Ten klimat dobrze wykorzystują właściciele i organizatorzy wielu ciekawych miejsc, które w ostatnich kilku latach doskonale wtopiły się w charakter tej pięknej ulicy.

Jest w czym wybierać – każde miejsce jest unikatowe na swój sposób i zachęca czymś zupełnie innym i oryginalnym. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a długie wieczory upłyną w miłej i – co ważne (a dla wielu zaskakujące) – spokojnej atmosferze :)

“Rzuć bracie blage i chodź na Prage – Weź grube lage, melonik tyż.
Zobaczysz Prage, dziewczynki nagie! – Każda na wage, ma to co wisz…”

Stereotyp “mordowni” i ulicy niebezpiecznej, Ząbkowska już dawno wybiła z głów tym, którzy choć raz odwiedzili to miejsce np. w piątek wieczorem. Rzeka ludzi na ulicy, taksówki szukające klientów, muzyka dająca słyszeć się z różnych zakątków i kamienic – nocne życie Ząbkowskiej jest teraz najlepszym towarem “eksportowym” na resztę Warszawy.
Kuszą też ceny i brak “sztampu”, którego pełno w Stołecznych klubach. Tutaj gra inna muzyka, tutaj można się napić “egzotycznego” piwka od braci ze wschodu (i nie tylko) i tutaj można podziwiać architekturę przedwojennej Warszawy, nie bojąc się o spustoszenie portfela przez bramkarzy, barmanów i kelnerki.

Praga jest bezpieczna a Ząbkowska od liku lat jest jedną z ulic, na której patroli policji jest niekiedy więcej niż trzeźwych imprezowiczów ;). Jest także monitorowana na praktycznie całej swojej długości.

Cóż tu więcej dodać? Warto tu być.

Wpadnij na Pragę – odwiedź takie Bary i restauracje na Ząbkowskiej:

 

 

Oraz historyczne kamienice no i przede wszystkim legendarną Wytwórnię Wódek Koneser!