Dwie Baby odnawiają meble – Ząbkowska 38

Od niedawna na ul. Ząbkowskiej 38 pojawiła się nowa, ciekawa pracownia artystyczna “Dwie Baby“. Obejrzeć i kupić tam można oryginalnie odnowione, stare meble z charakterem.

Dwie Baby – pracownia renowacji mebli, ul. Ząbkowska 38

To niewielkie pomieszczenia z antresolą, pełne bibelotów, ozdób, drobniejszych i większych cudeniek.

– Robimy meble w dechę i boskie dodatki – mówią Dwie Baby w wywiadzie dla Gazeta.pl, czyli przyjaciółki i artystki samouczki Sylwia Wilgatek-Wykuż i Monika Wyrzykowska. Razem studiowały protetykę, jednak zamiast robić aparaty ortodontyczne, zajmują się działalnością artystyczną. Od 2009 r. powadzą galerię Dada przy Ząbkowskiej.

– Od lat jeździmy po Polsce na pchle targi, zwozimy stare przedmioty. Ludzie często pozbywają się rzeczy, nad którymi trzeba tylko trochę popracować, by były piękne. Ostatnio przyniosłyśmy z ulicy dwa fotele, bardzo ciężkie, ale było warto – opowiadają Sylwia i Monika w wywiadzie dla Gazety.

Dwie Baby współpracują z artystami i często oddają meble w ich ręce. – Mogą się na nich twórczo wyżyć. Bywa, że tapicerka staje się malarskim płótnem. I na naszych fotelach są prace zaprzyjaźnionych z nami grafików i malarzy – mówią Dwie Baby.

Dwie Baby, ul. Ząbkowska 38 (obok Mucha nie siada). Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 11-19. Ceny: od 500 zł.

Dwie Baby są też na Facebooku: https://www.facebook.com/DwieBaby

Z dnia by 4dmin jako Aktualnosci

Comments are closed.