• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

KULmixTURA 2011, czyli cały świat w pigułce – Ząbkowska, Brzeska i Targowa, 04.09.2011.

PROGRAM:

Scena Główna, ul. Brzeska 8
12.00 – rozpoczęcie imprezy (huczne!)
12.15 – Kapela Praska
13.30 – Sztetl Quartet (muzyka klezmerska)
15.00 – Hladno Pivo (Chorwacja)
16.30 – Camilla i zespół Camibellies (pokaz tańca orientalnego)
18.15 – Paprykalaba – orkiestra warzywna
18.30 – Perkalaba (Ukraina)
20.00 – Menada – pokaz tańca American Tribal Style
20.05 – supershow West African Project – Bębniarze z Gwinei
22.00 – zakończenie imprezy
Prowadzący Philiip Goss

Artbarbakan, ul. Ząbkowska 8-10
Pokazy, akcje i warsztaty z udziałem artystów:
– wystawa malarstwa współczesnego „Żywopłot sztuki”
– akcja artystyczna „Maski Świata” (realizacja Dominika Małgowska)
– pokazy „Wielokulturowość – Praskie Świątynie” (Miron z grupy Niezależni ’69)
– warsztaty plastyczne „Praskie Puzzle” (realizacja Rajmund Gałecki).

Capoeira Angola, ul. Brzeska 17A – Targowa 44
16.45 – pokaz i warsztaty tańca afrobrazylijskiego (Rose Almeida) oraz warsztaty sztuki walki-tańca capoeira angola.

DecCoteria, ul. Ząbkowska 16
Białoruś na Pradze:
– wieczór autorski Krzysztofa Kownasa, połączony z pokazem filmów dokumentalnych o Białorusi (trzy seanse)
– występ białoruskich aktorów Niny Czerkies i Wojana Trockiego
– tradycyjne dania białoruskie.

Klitka, ul. Ząbkowska 12
– akcja fotograficzna „Jestem z Pragi” – wstęp do zbiorowego „Portretu Praskiego”.

Kultura afrykańska, Bazar Różyckiego
Strefa Rytmu zaprasza na:
– warsztaty plastyczne: Zrób to sam!
– smaki i modę Afryki
– prezentację instrumentów afrykańskich
– wystawę fotografii z podróży na Czarny Ląd
13.00 – bębny i taniec Afryki Zachodniej (Strefa Rytmu)
14.30 – warsztaty gry na bębnach djembe
17.30 – warsztaty tańca Afryki Zachodniej.

Kultura arabska, ul. Brzeska 19
– kuchnia arabska: kebab, falafel
– poczęstunek specjałami arabskimi: kawa po arabsku, baklava (słodycze), sheesha (fajka wodna)
– namiot dla dzieci: czytanie baśni, robienie ozdób z koralików
– warsztaty i pokazy tańca orientalnego zrealizowane przez tancerki i nauczycielki tańca orientalnego: Aya Orient Point i Camillia
– muzyka z krajów arabskich (dj Samir)
– warsztaty kaligrafii
– warsztaty muzyczne z rytmów na tabli (Fadi Esfashani)
– malowanie henną.

Kultura bałkańska, ul. Brzeska 20, ul. Ząbkowska 6
Przed namiotem, Brzeska 20:
12.30 – warsztaty tańca Tribal Fusion
13.00 – warsztaty tańców korowodowych
15.00 – warsztaty tańca Tribal Fusion
15.30 – warsztaty tańców korowodowych
Namiot, Brzeska 20:
11.00 – warsztaty edukacyjno-rodzinnych gier planszowych
12.00-13.30 – Bałkaninkowianeczkowie (zabawy ruchowo-muzyczne, rękodzieło, dramowe zabawy z przysłowiami i sztuką opowieści)
13.30-16.30 – wielki artystyczny bałkański kram (warsztaty plastyczne)
16.30 – gry bałkańskie (w ramach projektu InteGRAcja – Fundacja Autokreacja i Fundacja Instytut Innowacji zapraszają na Bałkany szlakiem regionalnych zabaw).
ul. Ząbkowska 6, podwórko:
Zapraszamy do prawdziwej serbskiej kafany:
– stoisko gastronomiczne z bałkańskimi przysmakami
– stoisko z degustacją serbskich win
– pokaz parzenia kawy w wykonaniu Jasmina, artysty serbskiego i właściciela kawiarni i parzalni kawy SINGIDUNUM
– wystawa kilimów serbskich: restauracja Kocioł Bałkański
– zlot zabytkowych samochodów.

ul. Ząbkowska 6, klubogaleria „W oparach absurdu”:
12.00-22.00 – wystawa ikon prawosławnych (obrazów i fotografii) Jasmina Šoljanina – świece, kadzidło i muzyka cerkiewna
22.00 – koncert zespołu Balkan Express z Serbii
Akcje w przestrzeni:
– animacje ludzi w strojach tradycyjnych
– stoisko promujące turystykę serbską.

Kultura czeczeńska, ul. Brzeska 12
– wystawa zdjęć Mariny Huli
– warsztaty plastyczne dla dzieci
– pokazy tańca
– kącik kulinarny.

Kultura gruzińska, ul. Brzeska 13
Gaumardżos podczas KULmixTURY to:
– kuchnia gruzińska
– poczęstunek specjałami gruzińskimi
– stoisko prezentujące Gruzję, a w szczególności atrakcje turystyczne oraz prasę artystyczno-kulturalną (Ambasada Gruzji)
– promocja książki Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera pt. „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”
– muzyka z Gruzji (dj Remy);
– stoisko z przysmakami z Gruzji (napoje, przyprawy);
– wystawa dotycząca historii Gruzji, a w szczególności kontaktów polsko-gruzińskich.

Kultura indyjska (Bollywood), ul. Brzeska 16
od 12.00 – egzotyczne stoiska, zabawy dla dzieci
13.00 – zespół RAGAPRAGA
14.00 – zespół taneczny Mohini
15.00 – zespół Sabhji Brothers
17.00 – taniec Bollywood: warsztaty poprowadzą Alicja Wieczorek i Katarzyna Mill
17.30 – warsztaty wiązania sari i dhoti (Katarzyna Mill)
18.00 – koncert: Paul Prochnowski „Suita Indyjska”
19.15 – taniec indyjski Basundi
20.00 – projekcja filmu pt. „Hum Tum”.

Kultura Rosyjska, ul. Ząbkowska 37
W kawiarni „Skamiejka”:
14.00 – warsztaty lepienia pielmieni
15.30 – pokaz rosyjskich chust
16.30 – utwory na wiolonczelę, Leon Somerschaf
17.00-18.30 – pokaz koronki klockowej oraz akordeoniści: Michał Dul i Łukasz Chszanowski.
Gość specjalny – Borys Somerschaf.

Kultura żydowska, ul. Brzeska 29/31
Szalom na Pradze:
12.00 – do zmierzchu:
– stoisko Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie „Poznajmy się” (materiały informacyjne, konkursy z nagrodami, eksperci_
– „Bukiet smaków koszernych” (potrawy, porady kulinarne i gawędy o kuchni żydowskiej)
– stoisko płytowo-książkowe (wydawnictwa o tematyce żydowskiej).
14.00 i 16.00
„Podróż sentymentalna z pomarańczarką w tle” – szlakiem praskich judaików oprowadza Janusz Sujecki
12.00 – otwarcie „podwórka” – gra zespół Sztetl Quartet
12.30 – „Tradycyjna wycinanka żydowska” – warsztaty prowadzi Monika Krajewska
14.00 – „Romanse cygańskie i rosyjskie” – śpiewa i uczy Borys Somerschaf
15.00 – „Napisz swoje imię po hebrajsku” – warsztaty alfabetu i kaligrafii hebrajskiej
16.30 – „Tańczyć każdy może” – warsztaty tańca żydowskiego – wspólna zabawa z zespołem tanecznym Snunit i Sztetl Quartet
17.30 – „Magia przedmiotów – magia symboli” – warsztaty plastyczne prowadzi Hanna Kosowska
18.45 – otwarta scena muzyki żydowskiej – wspólna zabawa z zespołem Sztetl Quartet

Labirynt (Teatr Remus), ul. Brzeska 17A – Targowa 44
– malowanie i ekspozycja muralu ze zdjęć mieszkańców Targowej 44.
– parada grupy bębniarskiej w kostiumach autorstwa Linasa Domarackasa, oraz szczudlarzy i dzieci w dużych maskach (ul. Brzeska ok. godz. 17.15).

Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Brzeska 14
Unikatowa akcja fotograficzna z monidłem w tle: niepowtarzalna okazja, by wcielić się dowolną postać z tradycji Starej Pragi.

Otwarta Pracownia Twórcza, ul. Brzeska 17A
– „Zderzenia” (performance)
– kiermasz małego designu i sztuki
– degustacja kiszki katroflanej i dodatków
– w hołdzie Amy Winhouse.

Podwórko muzyczne, ul. Ząbkowska 12
12.00-18.00 – warsztaty rękodzieła
15.00-15.45 – Beata Orbik z zespołem
16.00-17.00 – Zespół Big Bit (muzyka lat 60., m.in. utwory the Beatles)
18.00-19.00 – Stand Up
20.30 – Fireshow Circus Maximus oraz performance teatralny.

PRAGA del ARTE, ul. Ząbkowska 1
10.00-20.00 – wystawy:
– fotografie Anny Schmidt „Psychologia Głębi”
– kolekcja białej broni (autentyczne szable, kontuszówki, rapiery, kordelasy…)
– po zmroku prezentacja multimedialna m.in.: „Praga Sielskiego”, „Biznes Praski – fotografie z mojego śmietnika”, „Praskie Laski III”
– prawdziwe oszczypki z grilla prosto z podhalańskiej bacówki.
Organizator – Jacek Schmidt oraz Stowarzyszenie „Klub 11 Listopada”.

Tango argentyńskie, ul Brzeska 16 i 18
od 12.00 – wystawa obrazów Tadeusza Dębskiego (Bistro, ul. Brzeska 16), spotkanie z autorem i promocja jego książki „Emocje Tanga”
16.00-22.00 – Milonga – wieczór z tangiem argentyńskim, prowadzenie Edyta Jaroszewicz, gospodarze podwórka Brzeska 18: Michał Czarniak i Studio Projektowe Govenlock.

Warszawskie cwaniaki, lwowscy batiarzy, ul. Brzeska 14A
Spotkanie z miejskim folklorem w konwencji audycji radiowej na żywo pt. „Howoryt’ Brzeska Street” („Mówi ulica Brzeska”)
– występ kapeli warszawskiej
– koncert zespołu Perkalaba z Ukrainy
– ukraiński mini-chór
– legendy warszawskie i lwowskie
– warsztaty dla dzieci
– kącik plastyczny
– tradycyjne praskie i lwowskie przekąski.

Różnorodna Czysta Ojczysta, ul. Ząbkowska 27/31
– Koneser będzie się bujał do rytmów karaibskich, afrykańskich i latynoskich
12.00-14.00 – Nauka gry na congach. Warsztaty bębniarskie dla małych i dużych, rodzin i singli
20.00 – Wieczór z muzyką kubańską. Zagrają: Rey Cuza P. (Kuba, conga, vocal) i Jacek Żelazek (pracownia 13 bębnów, conga)
– przez cały dzień multikulti w głośnikach i na barze.

Imprezy towarzyszące

II Turniej o Puchar Stadionu Narodowego, ulica Brzeska 6A
Organizatorem rozgrywek jest Narodowe Centrum Sportu we współpracy z Wydziałem Sportu i Wydziałem Kultury Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy oraz Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy i Spółki PL.2012.
Drużyny, rekrutowane spośród uczniowskich klubów sportowych praskich szkół, zagrają w barwach narodowych krajów biorących udział w UEFA EURO 2012™.

Podczas piłkarskich zmagań sześciu drużyn dodatkową atrakcją będzie „Mecz Gwiazd” zaproszonych przez Policję Miasta Stołecznego Warszawy.

12.00 – rozpoczęcie rozgrywek
17.45 – dekoracja zwycięskich drużyn na scenie głównej

Scena Taneczna – Centrum Handlowe Warszawa Wileńska
12.00-19.00 Pokazy Mistrzowskich Formacji Tanecznych (tańce europejskie) – prowadzenie:
Ewa Szabatin i Piotr Galiński
Warsztaty – prowadzenie:
finaliści „You Can Dance”: Jakub Piotrowicz, Eliza Kindziuk,
Sebastian Piotrowicz, Adam Beta
13.00 – Jazz i Pop
14.00 – Jazz Lirycal
15.00 – Jazz Broadway
16.00 – Hip Hop, Hip New Style
17.00 – Jazz Contemporary Dance
18.00 – Break dance.

HIP HOP FEST. Kultura Podwóra, ul. Białostocka 10-18
od 10.00 – DJ Def plus goście
12.00 – start warsztatów: taniec, sztuki walki, produkcja muzyczna, warsztaty ujskie, slackline, monocykl, diabolo, boks/kickbocxing/MMA
14.00 – start pokazów (14.00-14.15 sztuki walki, 14.20-14.35 taniec,
14.40-15.00 skimboard, 15.00-15.30 finał zawodów deskorolkowych,
15.30-16.00 finał zawodów w boksie
15.00 – start koncertów: Kapela Czerniakowska, Kariera, Zarys zdarzeń, Żółf, Ths Klika, Vienio (ETOS), Wigor/Trojak, Molesta
22.00 – start wizualizacji.

Galeria zdjęć z imprezy KULmixTURA święto Ząbkowskiej 2011: